20% Off
‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial 13 QT Standard Deskside Recycling Wastebaskets - 3.25 gal Capacity - Rectangular - Compact, Durable - 12.1" Height x 8.3" Width x 11.4" Depth - Resin - Blue - 12 / Carton
26 Stock Available
$146.12
LIST: $182.64
Product Details
General Information
| Capacity | 3.25 gal |
| Product Color | Blue |
| Width | 8.3" |
| Product Name | 13 QT Standard Deskside Recycling Wastebaskets |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Depth | 11.4" |
| Country of Origin | United States |
| Height | 12.1" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Deskside Recycling Container offers an easy and effective way to recycle paper. Compact design can fit easily under your desk so you can gather white paper for recycling instead of making frequent trips to the company recycling centers. Blue container features the universal recycle symbol on the side and contains post-consumer recycled resin exceeding EPA guidelines.
Also Consider
-
Product Code: RCP356973BECTOut of Stock
-
Product Code: RCP295773BLUECT37 Stock Available
-
Product Code: RCP263273CT2 Stock Available
-
Product Code: RCP262073BLUCTOut of Stock
-
Product Code: GJO57258CT1 Stock Available
-
Product Code: RCP262073BLU6 Stock Available
-
Product Code: RCP354007BE12 Stock Available
-
Product Code: SAF9931SSOut of Stock
-
Product Code: RCP295773BLUE476 Stock Available
-
Product Code: RCP295606GN1 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews