27% Off
‹ Prev
Next ›
NY EXAM PAPER, PLAIN HEADER
Ships in 6-10 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- Both sides are ruled for plenty of room to write.
- Smooth paper for easy writing.
- Horizontal blue lines to keep your writing neat.
- Required for New York State Regents exam.
- StockCode: ROA77522CS
$845.93
LIST: $1,164.51
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 250 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 10 / Carton |
| Product Name | NY State Regency Exam Paper |
| Width | 8" |
| Height | 2" |
| Length | 10" |
| Features | Poly Wrapped |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 20 lb |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Hand Writing Pads |
Description
Specifically printed for use on New York State Regency placement tests. The "plain" format features horizontal blue lines and blue margin only. Sheets are smooth, 20 lb white, offset writing paper. Each one is folded to a finished size of 8" x 10".
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: PACZP261216 Stock Available
-
Product Code: PAC242231 Stock Available
-
Product Code: PAC242118 Stock Available
-
Product Code: PAC241814 Stock Available
-
Product Code: PACZP261131 Stock Available
-
Product Code: PACZP2413Out of Stock
-
Product Code: PAC24236 Stock Available
-
Product Code: PAC242038 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews