47% Off
‹ Prev
Next ›
Nature Saver Recycled Plastic Clipboards - 1" Clip Capacity - 8 1/2" x 12" - Heavy Duty - Plastic - Blue - 1 Each
92 Stock Available
- StockCode: NAT01542
$4.14
LIST: $7.80
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Blue |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 12" Length |
| Recycled Content | 100% |
| Width | 9" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Recycled Plastic Clipboards |
| Clip Capacity | 1" |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Nature Saver |
Product Information
| Brand | Nature Saver |
| Type | Clipboard |
Description
Plastic clipboard is equipped with a heavy-duty, industrial steel clip. Clip holds up to 1" of paper. Unbreakable board is made with a high percentage of recycled material.
Also Consider
-
Product Code: SAU2354016 Stock Available
-
Product Code: SAU2254027 Stock Available
-
Product Code: SAU0571235 Stock Available
-
Product Code: OIC8310057 Stock Available
-
Product Code: BSN28554474 Stock Available
-
Product Code: SAU0571362 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007801171 Stock Available
-
Product Code: SKU-30078001038 Stock Available
-
Product Code: SKU-300754678 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005392121 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005391746 Stock Available
-
Product Code: OIC8321950 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40308272 Stock Available
-
Product Code: SAU21800Out of Stock
-
Product Code: SAU2160615 Stock Available
-
Product Code: SAU2160522 Stock Available
-
Product Code: SAU2160421 Stock Available
-
Product Code: SAU2160316 Stock Available
-
Product Code: SAU2160293 Stock Available
-
Product Code: NAT01541321 Stock Available
-
Product Code: NAT015401 Stock Available
-
Product Code: SAU21803Out of Stock
Reviews
No Reviews