7% Off
‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 41-Quart Wastebasket - 10.25 gal Capacity - Durable, Sturdy, Dent Resistant, Chip Resistant, Rust Resistant, Long Lasting - 19.9" Height x 9.4" Width x 15.2" Depth - Polyethylene - Black - 1 Each
260 Stock Available
$16.86
LIST: $18.13
Product Details
General Information
| Capacity | 10.25 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 9.4" |
| Product Name | 41-Quart Wastebasket |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Height | 19.9" |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 15.2" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Wastebasket features a high-quality, polyethylene construction for enhanced strength and durability. Rolled rim allows easy pickup and delivery to your disposal area. Sturdy construction will not dent, chip or rust for long-lasting use. 41-quart wastebasket provides ample space to hold waste to prevent frequent disposal of contents.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV20008Out of Stock
-
Product Code: SPR02160CT166 Stock Available
-
Product Code: SPR021604015 Stock Available
-
Product Code: DACA1032Out of Stock
-
Product Code: LLR527702 Stock Available
-
Product Code: SAF9717BLOut of Stock
-
Product Code: SAF9604CH9 Stock Available
-
Product Code: SAF9604BLOut of Stock
-
Product Code: RCP352000GY26 Stock Available
-
Product Code: RCP295500BG50 Stock Available
-
Product Code: OIC222623 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews