6% Off
‹ Prev
Next ›
Double Sheets Pad, Law Rule, 8 1/2 X 11 3/4, White, 100 Sheets
37 Stock Available
- Double-sheet writing pads have twice the sheets of ordinary notepads.
- An extra-strong back provides firm writing support.
- 3-hole punched.
- Fits in standard binder.
$16.46
LIST: $17.49
Product Details
General Information
| Binding Location | Top |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Double Sheet Writing Pads |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 1 / Pad |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Mexico |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Features | Micro Perforated ~ Easy Tear ~ Rigid ~ Chipboard Backing |
| Height | 11.75" |
Product Information
| Brand | Ampad |
| Type | Notebook |
Description
Ampad Double-Sheet Writing Pads feature twice the sheets of ordinary writing pads, plus an extra-strong back for firm writing support. Each pad is 3-hole punched to fit a standard binder.
Also Consider
-
Product Code: SKU-3058948Out of Stock
-
Product Code: SKU-3058946Out of Stock
-
Product Code: SKU-304528224 Stock Available
-
Product Code: SKU-304528168 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045280116 Stock Available
-
Product Code: TOP753516 Stock Available
-
Product Code: TOP753340 Stock Available
-
Product Code: TOP753238 Stock Available
-
Product Code: TOP7531Out of Stock
-
Product Code: TOP75235 Stock Available
-
Product Code: TOP7511380 Stock Available
-
Product Code: TOP7511146 Stock Available
-
Product Code: TOP7488013 Stock Available
-
Product Code: TOP639758 Stock Available
-
Product Code: TOP6375356 Stock Available
-
Product Code: TOP6341030 Stock Available
-
Product Code: TOP6340028 Stock Available
-
Product Code: TOP631604 Stock Available
-
Product Code: TOP63150Out of Stock
-
Product Code: TOP63140Out of Stock
-
Product Code: TOP63130Out of Stock
-
Product Code: TOP631201 Stock Available
-
Product Code: TOP2081158 Stock Available
-
Product Code: TOP2036017 Stock Available
-
Product Code: TOP2030416 Stock Available
-
Product Code: TOP2020413 Stock Available
-
Product Code: TOP2017213 Stock Available
-
Product Code: TOP2017019 Stock Available
-
Product Code: TOP2015235 Stock Available
-
Product Code: TOP2002916 Stock Available
-
Product Code: TOP2001820 Stock Available
-
Product Code: TOP20011Out of Stock
-
Product Code: TOP2000427 Stock Available
-
Product Code: TOP2000211 Stock Available
-
Product Code: PAC491075 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews