17% Off
‹ Prev
Next ›
Catalog Envelopes,Self Seal,Plain,6"x9",100/BX,White Wove
124 Stock Available
$32.56
LIST: $39.36
Product Details
General Information
| Mailer/Envelope Type | Catalog |
| Closure Type | Self-sealing |
| Product Color | White |
| Product Name | Self-Seal 6"x9" Catalog Envelopes |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Country of Origin | United States |
| Mailer/Envelope Length | 9" |
| Mailer/Envelope Width | 6" |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Dust-free |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Catalog Envelopes |
Description
Catalog envelopes feature an adhesive strip protected by a removable paper liner. Simply remove the liner and press the flap closed for a quick, clean seal upon contact without moistening. Paper liner keeps adhesive free of dust. Envelopes are made of white wove material. 28 lb.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: QUA377875 Stock Available
-
Product Code: QUA544167 Stock Available
-
Product Code: QUA54300Out of Stock
-
Product Code: QUA377905 Stock Available
-
Product Code: QUA36417Out of Stock
-
Product Code: QUA933385 Stock Available
-
Product Code: QUA933368 Stock Available
-
Product Code: QUA93334Out of Stock
-
Product Code: QUA3779715 Stock Available
-
Product Code: BSN0442646 Stock Available
-
Product Code: BSN044245 Stock Available
Also Consider
Alternative Products
Reviews
No Reviews