Half Price
‹ Prev
Next ›
Business Source Spring Clip Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" - Spring Clip - Plastic - Smoke - 1 Each
Out of Stock
- Versatile writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Sides lined with Imperial and metric markings for easy measuring
- Durable plastic for lasting use
- StockCode: BSN01861
$4.59
LIST: $9.27
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Smoke |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Spring Clip Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Length | 12.5" |
| Features | Durable ~ Sturdy Clip |
| Manufacturer | Business Source |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Aligned eyelets on the clip make it easy to hang up and store. One long side is screen-printed in Imperial ruler markings in 1/16" up to 11" for handy measurements. The other side has centimeter markings up to 27 cm. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU2354016 Stock Available
-
Product Code: SAU2254027 Stock Available
-
Product Code: SAU215671 Stock Available
-
Product Code: SAU0571235 Stock Available
-
Product Code: OIC8310057 Stock Available
-
Product Code: BSN28554474 Stock Available
-
Product Code: SAU0571362 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007801171 Stock Available
-
Product Code: SKU-30078001038 Stock Available
-
Product Code: SKU-300754678 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005392121 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005391746 Stock Available
-
Product Code: OIC8321950 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV403062173 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Out of Stock
-
Product Code: UNV4030221 Stock Available
-
Product Code: OIC832159 Stock Available
-
Product Code: BSN01863192 Stock Available
-
Product Code: BSN01860288 Stock Available
-
Product Code: BSN01863BX15 Stock Available
-
Product Code: BSN01861BXOut of Stock
-
Product Code: BSN01860BX23 Stock Available
-
Product Code: BSN49269262 Stock Available
Reviews
No Reviews