- Adds a consistent long-lasting fragrance to any room.
- Each refill lasts up to 60 days on low setting.
- Adjustable to control fragrance intensity.
- Rotating plug for horizontal and vertical outlets and leaves the second outlet free.
- Use with your favorite Air Wick® scented oil refill fragrances.
<
>
Air Wick Scented Oil Warmer Unit - 6 / Carton - White - Plastic
1423 Stock Available
Product Details
General Information
| Product Color | White |
| Width | 2.3" |
| Product Name | Scented Oil Warmer Unit |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Manufacturer Website Address | http://www.reckitt.com |
| Manufacturer | Reckitt Benckiser plc |
| Height | 6.3" |
| Depth | 3.7" |
| Country of Origin | Mexico |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Air Wick |
| Type | Dispenser |
Description
Air Wick Scented Oils Plug In Air Freshener Warmer adds a consistent long-lasting fragrance to any room. The advanced design that allows you to adjust the fragrance to the level you desire. Its sophisticated look complements any décor. It comes with a rotating plug for horizontal and vertical outlets and leaves the second outlet free. It is easy to replace any empty oil cartridges with new Air Wick Scented Oil plug in refills.
Also Consider
-
Product Code: SJN334583967 Stock Available
-
Product Code: SJN334583CT192 Stock Available
-
Product Code: RCP1793548CT2 Stock Available
-
Product Code: HOS0752117 Stock Available
-
Product Code: RCP179354831 Stock Available
-
Product Code: RCP1793547CT6 Stock Available
-
Product Code: RCP1793546CT1 Stock Available
-
Product Code: RCP179354612 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
